הכה את המומחה

פורטל השאלות מבית פרויקט 252

שאלה

היי, כבר שבועיים יוצאת עם מישהו מקסים… הבעיה היא שהקצב שלנו שונה ממש. זה הקשר הרציני הראשון שלי, אני ביישנית מטבעי, לוקח לי זמן להיפתח, להחמיא, ובטח ובטח לדבר על חתונה ועל תוכניות עתידיות. כבר בדייט הראשון הוא הרעיף עלי מחמאות, בהתחלה הן מאוד נעמו לי אבל לאט לאט הרגישו לי מעט מוגזמות ומוקדמות. בדייט השני הוא כבר דיבר על להכיר את המשפחה שלי, על זוגות שהוא מכיר שהתחתנו מהר כי הם הבינו תוך כמה פגישות ש"זה זה", ושיתף אותי בזה שהוא מעולם לא הרגיש כל כך קשור למישהי כמו שהוא מרגיש איתי. זה כל כך הלחיץ אותי ודי הוריד לי. גם בדייט הראשון וגם בדייט השני שיתפתי אותו בעדינות שמאוד קשה לי לדבר על זה כל כך מהר, שאני צריכה זמן וצריכה אותו סבלני, והוא ניתן לי הרגשה שהוא מבין, אבל אחר כך אנחנו מתכתבים והוא שוב מדבר במילים כמעט מאוהבות, ונותן לי הרגשה שהוא מצפה לקבל מילים קצת יותר חמימות בחזרה. קשה לי. לא נעים לי. קבענו כבר דייט נוסף ואני באמת חוששת מהבאות. לא רוצה לפגוע בו ואפילו רוצה שזה יעבוד, אבל לא ככה, לא בלחץ. מה עושים?

תשובה

תשובה: שאלת פערי הקצב בקשר הזוגי פוגשת לא מעט זוגות, הם בשלבי ההכרות והן בהתנהלות הזוגיות לאחר החתונה. אמנם טבעי הדבר שיש לכל אחד קצב שונה בתחומים אחרים, אך חייבים לדבר על זה ולתאם ציפיות. את צריכה לשתף אותו בקצב שלך ובתהליך שלך להיפתח והוא צריך ללמוד להתאפק ולהאט את הקצב בעבורך אם הוא רוצה להיות יחד איתך וההדדיות חשובה לו. בסה תוכלי ללמוד על מידת ההתחשבות שלו, הגמישות שלו ויכולות ההתגברות שלו, שהם מיומנויות חשובות מאד גם לחיי נישואין. מלבד זאת, יתכן שהקצב המהיר שלו נובע מאיזו התלהבות או התמקדות חלקית בך או בקשר שלא מאפשרת בניית קשר יציב ובטוח, וקשר שנבנה בהדרגה סובלנות יאפשר גם לו וגם לך לחוש האם ההתאמה ביניכם נוגעת לרוב הרבדים של האישיות שלכם, שלזה נדרש זמן ואורך רוח. בהצלחה רבה ובשורות טובות בקרוב!

שתף חבר

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

2 תגובות

  1. אני גם עברתי משהו דומה והשאלה האם זה נכון להתנהג ככה מצד הבחור על ההתחלה?
    אם זה צריך לעורר נורות אזהרה לגביו?

  2. קרה לי משהו דומה שהחברה שהציע לי את הבחור דחפה כבר בפגישה השנייה לחשוב על וורט ואותי זה מאוד הלחיץ מה הלחץ לחתן אותי תוך 4 פגישות שההורים שלי קלטו שיכול להיות שאני אתחתן אז הם בררו לעומק על הבחור ומצאו כל מיני מעשים לא ראויים שהוא עשה והם ניסו לטייח.
    אני חושבת שצריך לבדוק ממה נובע הלחץ אם זה האופי או משהו אחר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *