הכה את המומחה

פורטל השאלות מבית פרויקט 252

שאלה

אהלן (: אני יוצאת עם בחור משו כמו חודשיים (נפגשנו עד כה 7 פעמים) יצאתי איתו בידיעה שהמראה החיצוני לא הכי להיט, ושמתי לב שאני לא ממש מתרגלת למראה או חשה הסתגלות כלשהי אפילו בקצת למראה.. הוא אדם מדהים וזה די מתסכל אותי. שהאופי טוב והיופי קצת פחות. מה אני אמורה לעשות? להמשיך לתת לזה צ'אנס? יש סיכוי שזה ישתנה? ואם כן, עד מתי לנסות? שמעתי שהרבה פעמים עניין של מראה חיצוני שפתאום לא נראה זה בעקבות חששות ופחדים שנמצאים בתת מודע אבל אני לכתחילה יצאתי עם תחושה כזו לגביו, ובנוסף אחרי בירור עצמי לא מרגישה פחד כלשהו, מלהתחתן או משהו באופי ובקשר שלנו וכו'.. לכן השאלה של האם להמשיך והאם לתת עוד סיכוי היא קריטית לי, אשמח מאוד לתשובה! תודה רבה!

תשובה

שלום לך יקרה, אני מבינה שהקשר ביניכם הוא קשר מיוחד. ושהוא אדם מדהים. אני מאמינה שאם תחליטי להפסיק את הקשר- הוא יהיה בזכרונך כל הזמן ויעיב על היכולת שלך לפתח קשרים אחרים כי בזכרונך יהיה פחות מקום לקושי שהיה לך עם המראה ויותר תזכרי את המיוחדות שבו, כמה הוא מדהים וכמה הרגשת איתו טוב. ולכן הפתרון של הפסקת הקשר זהו פתרון פחות טוב. אם כן מה כן אפשר לעשות? אפשר לנסות לשחרר את הקושי שיש לך עם המראה שלו ברמת התת מודע- כי בשכל את מתוסכלת שאת לא מצליחה לקבל אותו ולהתמקד בטוב שלו, ושכל הזמן חוצץ ביניכם הקושי שלך עם המראה שלו. ולכן חשוב לעבוד ברובד אחר, לא שכלי, אלא ברובד של התת מודע, ושם לראות איך אפשר לשחרר את הקושי הזה. לא מחייב שהקושי יושב על פחדים וחרדות, אבל ברור שבעזרת הקשבה למה שקורה עמוק בתוכך – אפשר יהיה למצוא את הדרך לשחרר את הקושי הזה שעומד בסתירה עם כל התחושות והרצונות שלך. בהצלחה רבה,

שתף חבר

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

תגובה אחת

  1. שלום חוייתי מקרה דומה רק בקשר ארוך ורציני מאוד שנגמר לא טוב , האם אפשר לפתוח משהו בתת מודע גם אחרי שהקשר נגמר בגלל זה ? ואיך אני אדע שזה השתנה מבלי לפגוש אותה? הרי בשביל לנסות משהו רציני שנגמר צריך וודאות מסויימת בשינוי .. ואולי תהליך משותף ..
    תודה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *